Motaş AŞ Genel Müdürü

Bir şehrin cadde, sokak, yeraltı ve yerüstü planlaması nüfusun artış hızına göre yapılır. Ve o ilin toplu taşıması da gerçekleştirilen planlamaya paralel olarak düzenlenir. Malatya, nüfusu hızla artan, sürekli gelişen, modernleşen bir şehirdir. Her yıl çehresine yeni güzellikler ekleyerek gelişen ilimizin insanına yaraşır bir toplu taşıma için çalışıyoruz.


Yerinde saymayı geri kalmak olarak niteleyen bir anlayışla; devraldığımız hizmeti bulunduğu yerden bir adım ileri taşımanın azmi ve gayreti içerisindeyiz. Toplu taşım alanında dünyada ve Türkiye genelindeki gelişmeleri takip ederek, yapılan seminer ve çalıştaylara iştirak ederek gördüğümüz yenilikleri ilimizde uygulamaya gayret ediyoruz. MOTAŞ şirketi olarak, 2016 yılında müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalar neticesinde toplu taşımda bir dizi yenilik gerçekleştirdik. Özellikle akıllı kartlara erişim alanında birçok yenilikler yaptık. Akıllı kart başvurularında öğrenci ve öğretmenlerden istenen belgeleri kaldırdık, web üzerinden bakiye yükleme sistemini hayata geçirdik, online başvuru sistemini başlattık. Bunlarla da yetinmeyerek bankamatik mantığıyla çalışan ve akıllı kartlara bakiye yükleyebilen KİOKSları bazı bölgelerde hayata geçirdik.
Ana duraklarımıza bilgilendirme ekranları yerleştirmek suretiyle müşterilerimizin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırdık. Ara duraklarımızın tamamına isim verdik.  Araçlarımızda günlük olarak yapılan temizliğin yanı sıra ilaçlı ve ayrıntılı temizlik çalışması başlattık. Tüm araçlarımız iki ayda bir hijyenik temizliğe tabi tutulmaktadır. Araçlarımızın sahadaki hareketlerini izleyebileceğimiz başlangıç ve kontrol noktalarından online olarak takip edebileceğimiz Kontrol Merkezini kurduk. Vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmetlerimizle ilgili dilek, temenni ve şikâyetlerini sabit telefon ve WHATSAPP hattı üzerinden bize ulaştırabilecekleri Çağrı Merkezini kurduk. Bütün bu çalışmalara halkımızın teveccühünü ölçmek ve kuruma yön verirken belirleyici olacak müşteri memnuniyeti anketi yaptırdık. Türkiye ortalamasının üzerinde bir memnuniyet sonucu veren anket, hayata geçirmeyi planladığımız yeni projelerimize ivme kazandırdı.  İmkânlar elverdikçe, gücümüz yettikçe hizmet kalitemizi yukarılara taşımayı sürdüreceğiz. 
Biz biliyoruz ki halkımız daha iyisine layıktır.

Cemal ERKOÇ
Motaş A.Ş. Genel Müdürü

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmamızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, ondan memnun olduğunuzu varsayacağız.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.