Hakkımızda

Genel Bilgiler;

1999 Yılında 52 araçla hizmete başlayan MOTAŞ, günümüz(2016) itibariyle şirkete ait 156 otobüs, 86 adet özel halk otobüsüyle 8 hareket merkezi, 77 Güzergah ve 2000'den fazla ara durağı ile Malatya ili ve ilçelerine hizmet götürmektedir. Ayrıca 2015 yılında devreye aldığımız Trambüs sistemiyle de toplu taşımada kalite ve konforu halkımıza kazandırdık. Günümüzde(2016) toplam 13 trambüsle, 10'u turnike geçişli toplam 57 istasyonla Üniversite-MAŞTİ hattında yolcu taşıyoruz.

İlk kurulduğu günden bu yana hizmet kalitesini her geçen gün artıran Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ A.Ş. araçlarını imkanları dahilinde yenileyerek hizmetine devam etmektedir.

2016 yılı itibariyle araç yaş ortalamasıyla  Türkiye'nin ilk beş ilinin arasına girmiştir. MOTAŞ A.Ş. araçların bakım, onarım ve temizlik işlemlerini bünyesinde yapmaktadır.

İlk kurulduğu günden bu yana hizmet kalitesini her geçen gün arttıran ve dünya standartlarını yakalamaya çalışan MOTAŞ, ilerici vizyonu sayesinde her adımında “Daha kaliteli hizmet” anlayışını gütmektedir. 

2017 Kasım ayı itibariyle araç filomuza kattığımız trambüs, otobüs ve özel halk otobüsleriyle toplam 332 adet araçla toplu taşıma hizmetimizi sürdürüyoruz. Bu araçların 22 adedi Trambüs, 160 adedi şirketimize ait otobüs ve 150 adedi ise özel halk otobüslerinden oluşmaktadır.

İşletme Politikamız;

  • Malatya’ da şehir içi toplu taşımacılık hizmetinin gereksinimlerini belirlemek ve çalışmalara bu doğrultuda yön vermek,
  • Taşımacılık hizmetinin “insan odaklı” olarak gerçekleştirilmesini  sağlamak,
  • Kâr amacı gütmeden, sadece hizmet amaçlı bir taşımacılık anlayışı benimsemek,
  • Ulaşım sisteminin eksiklerinin giderilmesi, sürdürülebilir projeler ile desteklenmesi, sorunsuz bir ulaşım sisteminin temelinin oluşturulması ve doğacak olan sorunları öngörerek ivedi bir şekilde çözüm yöntemlerinin devreye alınmasını sağlamak,
  • Doğru yer, doğru zaman ve yeterli araç sayısı ile sunulan hizmetin etkin ve verimli bir hale getirilmesini sağlamak,
  • Kurum tarafından yapılan yenilik ve değişikliklerin, duyuru, ilan,
  • Afiş ya da basın bültenleri aracılığı ile geniş kitlelere ulaştırılmasını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın en kısa sürede bilgilendirilmesini sağlamak,
  • Toplu taşıma araçlarının teknolojik yenilik ve değişikliklerle entegrasyonunu sağlayarak dünya standartlarında hizmet sunumu gerçekleştirmektir.