Zeytin Dalı Harekatı’na “KAN” Desteği

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de YPG ve PKK başta olmak üzere terör unsurlarını temizlemek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekatı’na kurum olarak destek vermek için kan bağışında bulunduk

Malatya Asker Alma Bölge Başkanlığına destek ziyaretinden önce Kızılay’a kan bağışında bulunduk. Kan bağışında bulunan personeller adına bir açıklama yapan Genel Müdür Danışmanımız Mehmet Hanifi Altuntaş, kurumumuzda çalışan personelin yoğun talebi üzerine kan verme ve Asker Alma Bölge Başkanlığı’na ziyarette bulunarak destek vermek için harekete geçtiklerini belirterek; “Afrin’de vatanımıza yönelik yapılan saldırıları kaynağında bertaraf etmek ve taciz atışlarını durdurmak için canlarıyla ve kanlarıyla mücadele eden askerlerimiz için ihtiyaç duyulur diyerek kan bağışında bulunuyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Mehmetçiklerimize her konuda destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

Kanımızı Verdik Canımızı Vermeye Geldik

Personelimizle daha sonra Malatya Asker Alma Bölge Başkanlığına giderek vatan savunması için her zaman hazır olduğumuzu vurgulayarak basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptık. Personelimiz adına konuşan otobüs şoförlerinden Eyüp Aslan, 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı saldırıda bulunan hainlere karşı MOTAŞ olarak Malatya’da büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, “15 Temmuz’da FETÖ terör örgütüne karşı Malatya’da 2. Ordu güzergahına çıkan tüm yolları Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve sayın başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatıyla otobüslerimizle kapattık. Yine Erhaç Askeri Havaalanından bomba yüklü uçakların kalkmasını engellemek için pistleri otobüslerle kapattık. Günlerce otobüslerin içinde yatıp kalktık ve bu hainlerin emellerine ulaşmaması için çok mücadele verdik. Bu gün de 15 Temmuz ruhu ile vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı örgütlenen terör grupları ve bunlara yandaşlık eden ülkelere karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin vereceği her türlü göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Arkadaşlarımızla az önce Kızılay Kan Merkezi’ne Mehmetçiğimize lazım olabilir diyerek kan bağışında bulunduk. Kanımızı verdik, şimdi de canımızı vermeye geldik. Biz bu vatana göz dikenin gözünü oyarız” diye konuştu.

Tür DOSYA İNDİR