‘Yolcu Memnuniyeti Anketi’ni Başlattık

Her yıl düzenli olarak yaptırdığımız yolcu anketini başlattık.

Genel Müdürümüz: “Gerçekleştirdiğimiz yeniliklerin yolcumuza yansımasını gözlemlemek için anket çalışması yürütüyoruz”

2018 yılına girerken önceki yılda hizmete sokulan otobüs, Trambüs, özel halk otobüsleri ve elektrik-elektronik sistemlerinde gerçekleştirilen yeniliklerin yolcudaki etkilerini görmek için anket çalışması başlattıklarını söyleyen Genel Müdürümüz Enver Sedat Tamgacı, basınla şu bilgileri paylaştı: “Hizmet çıtamızı yukarılara taşımak için her yıl yaptığımız yeniliklere 2017 yılında hız verdik. Otobüs filomuzu yenilemek; yolcularımız daha rahat ve daha konforlu araçlarla taşımak için başlattığımız ‘Dönüşüm Projesi’ kapsamında özel halk otobüslerini devreye aldık. Yıl içerisinde yakın bölgelerde çalıştırmak üzere kırmızı renkli on adet otobüs alarak filomuza kattık. Bunun yanında on adet yeni trambüsü devreye aldık. Yine Türkiye’de ilk olarak Malatya’da bayan yolcularımıza özel pembe Trambüs uygulamasını başlattık.

Yolcu memnuniyetini önceleyen kurumumuz, toplu taşıma alanında titiz çalışmalar yürütmektedir. Bu çerçevede elektrik ve elektronik alanında da birçok değişiklik yaptı. Araçlarımıza uzaktan izlenebilir, takip edilebilir sistemler monte ettik. Araç içlerine bilgilendirme ekranları yerleştirdik. Uzaktan erişilebilen bu ekranlara anlık duyurular girerek yolcuya anlık bilgiler aktarılabilmektedir. Yüksek çözünürlüklü kameralarla izlenen sürücüye Çağrı Merkezinden gerekli uyarılar anında yapılmakla birlikte araçta oluşabilecek arızalar da araçtaki sistem sayesinde merkeze bildirilmektedir.

Ayrıca personel eğitimine büyük önem veren kurumumuz, yıl içerisinde farklı konularda sistemli bir şekilde periyodik olarak çalışanlarımıza uzman eğitimciler tarafından eğitimler verilmektedir. Özellikle kişisel gelişim, müşteri ilişkileri, öfke kontrolü ve güvenli ileri sürüş teknikleri gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Tüm bu gelişmelerin yolcularımıza yansımasını ve yolcunun taleplerini tespit edebilmek için bağımsız bir kuruluşa anket yaptırıyoruz” şeklinde konuştu.

Genel Müdürümüz açıklamasında ayrıca, anket sonucunda tespit edilecek sonuçlara göre 2018 yılında yapılacak değişikliklere ve yapılacak yatırımlara yön vereceklerini belirtti. 

Tür DOSYA İNDİR