Tam Kapasite Göreve Hazırız

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için tüm hazırlıklarımızı yaptık

17 Eylül 2018’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılına yönelik yaptığımız hazırlıklar kapsamında yeni dönemde aksaklıkların yaşanmaması, öğrencilerin ulaşımda sıkıntı çekmemesi için bazı tedbirler aldık. Yoğunluğun yaşanacağı hatların sefer aralıkları yeniden düzenlenerek gerekli görülen bölgelere ek seferler ve takviye araçlar verebilmek için hazırlıklar yaptık.

“Trambüs Sefer Aralıkları Yoğunluğa Göre Ayarlandı”

Özellikle Malatya’nın en yoğun geçen hattı olan MAŞTİ-Üniversite hattına çalışan trambüs seferleri yeni eğitim öğretim döneminde ek seferlerle yeniden düzenlendi. Seferler, yolcu yoğunluğu ve gelecek talepler doğrultusunda gerekli görüldüğünde yeniden gözden geçirilecektir.

Ayrıca bu kapsamda MAŞTİ-Üniversite arasında kat edilen mesafeyi en hızlı şekilde bitirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Mühendislerimiz, Büyükşehir Belediyemizin Ulaşım Dairesi yetkilileriyle bir çalışma içerisindeler. Trambüslerin bazı kavşakları trafik akışını aksatmayacak şekilde transit geçebilmeleri için planlamalar yapılmaktadır. Geliştirilen proje hayata geçirildiğinde MAŞTİ-Üniversite arasındaki mesafe daha hızlı bir şekilde kat edilecektir. Bu da yolcularımızın zamandan kazanmalarını sağlayacaktır.

Tür DOSYA İNDİR