Memnuniyet Her Geçen Gün Artıyor

Türkiye’de ilk kez ilimizde hayata geçirdiğimiz Pembe Trambüs uygulaması yolcularda büyük memnuniyet yarattı

İnönü Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup öğrencinin başlattığı imza kampanyasını dikkate Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır tarafından geçtiğimiz Eylül ayında hizmete sunulan Pembe Trambüs uygulaması, Malatyalı kadınların büyük beğenisini topluyor. Hizmete girdiği günden beri birçok tartışmayı da beraberinde getiren ve ülke gündemini sık sık meşgul eden uygulamayla ilgili kadınların memnuniyeti her geçen gün artarken, bazı kadınlar sefer sayısının artırılmasını istiyor.

MAŞTİ ile İnönü Üniversitesi arasında sefer yapan Pembe Trambüs ile rahat bir şekilde yolculuk yaptıklarını ifade eden kadın yolcular uygulamanın diğer illere de örnek olmasını istedi. Geçmişte toplu taşıma araçlarında bazı olumsuz olaylar yaşandığını söyleyen üniversiteliler de Pembe Trambüs ile birlikte bu tür olumsuzlukların önüne geçildiğini dile getirerek, uygulamadan dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.
İhlas Haber Ajansı’nın Pembe Trambüste bayanlarla yaptığı röportajda bayan yolcular memnuniyetlerini dile getirdiler.

İHA mikrofonuna konuşan bir bayan; “ilk duyduğumda saçma bir uygulama gelmişti bana. Ancak binince kendimi iyi hissettim ve memnun kaldım. Bir bayan olarak güzel bir hizmet olduğu kanaatine vardım.

Bir başka bayan; “Pembe Trambüs uygulamasını çok sevdim. Öncelikle çok rahat olduğunu söylemeliyim. Trambüs hattı Üniversite ve Araştırma Hastanesi’ni kapsadığı için öğrenciler, hasta ve hasta yakınları yoğun olarak kullanıyor. Bu nedenle çok kalabalık oluyor. Pembe Trambüsler bayanlara özel olduğundan dolayı çok rahatladık. Zaman zaman Pembe Trambüslerin geliş saatlerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Araştırma Hastanesi’nde bir yakınını ziyaretten döndüğünü söyleyen yolcu ise; “İyi bir uygulama” diyerek Üniversite ile Araştırma Hastanesi hatlarının ayrılması talebinde bulundu. Öğrencilerin sürekli olarak ayakta yolculuk yaptıklarını ifade etti.

Kendisi için çok büyük bir değişiklik olduğuna inanmadığını belirten öğrencilerden biri, “yolcular arasında bir ayrım yapıldığına inanmıyorum. Pembe Trambüs bir tercih meselesi. İsteyen biniyor, istemeyen binmiyor. Sıkışıklık açısından iyi oldu. Kendimizi daha rahat hissediyoruz.

Bayanlara çok rahatlık sağladığını söyleyen bir öğrenci ise şunları kaydetti; “Diğer Trambüslerde aşırı bir yoğunluk var. Meydana gelen sıkışıklıktan çok rahatsız oluyoruz. Araç beklerken Pembe Trambüs denk geldiğinde bayağı seviniyoruz. Tüm erkekler için söylemiyorum ama o sıkışıklıkta çok rahatsız ediliyoruz. Şimdi kimseden çekinmeden, sıkışıklıktan korkmadan rahat bir şekilde yolculuğumuzu yapıyoruz. Okulumuza rahat bir şekilde gidip geliyoruz. Yani uygulamadan oldukça memnunuz. Tüm Türkiye’de uygulansa yeridir” dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

Tür DOSYA İNDİR